A mesterséges intelligencia és robotika forradalmának hatása az emberi erő-forrás-gazdálkodásra

Andrékó Panna (2023) A mesterséges intelligencia és robotika forradalmának hatása az emberi erő-forrás-gazdálkodásra. Faculty of Finance and Accountancy.

[thumbnail of Andrékó_Panna_HS9BAG (2).pdf] PDF
Andrékó_Panna_HS9BAG (2).pdf
Hozzáférés joga: Available at the computers of the University

Download (2MB)
[thumbnail of BA_O_Andrékó_Panna.pdf] PDF
BA_O_Andrékó_Panna.pdf
Hozzáférés joga: Available at the computers of the University

Download (333kB)
[thumbnail of BA_B_Andrékó_Panna.pdf] PDF
BA_B_Andrékó_Panna.pdf
Hozzáférés joga: Bizalmas dokumentum (bírálat)

Download (464kB)
[thumbnail of Szakdolgozat_bírálat_Andrékó_Panna_HS9BAG.pdf] PDF
Szakdolgozat_bírálat_Andrékó_Panna_HS9BAG.pdf
Hozzáférés joga: Bizalmas dokumentum (bírálat)

Download (351kB)

Abstract

Az elmúlt években a mesterséges intelligencia és a robotika rohamos térnyerése jelentős változásokat hozott az emberi erőforrás gazdálkodás területén. Az emberi erőforrások, mint a munkaerő toborzásának, fejlesztésének és megőrzésének központi szereplői, új kihívásokkal néznek szembe a technológia térhódítása következtében. A szakdolgozat célja a mesterséges intelligencia és robotika hatásainak feltárása, kihívások és lehetőségek azonosítása a vállalatok számára. A szakdolgozat bevezető részében kifejtem, hogy az MI és robotika hogyan változtatja meg az emberi erőforrás gazdálkodás színterét. A témaválasztás indoklásában rávilágítok az aktuális trendekre és a technológia hatására megváltozott HR szerepére. Ezután részletesen elemzem a mesterséges intelligencia és a robotika forralamának az emberi erőforrás gazdálkodásra gyakorolt hatását. Az általános trendek vizsgálata mellett kiemelten foglalkozom az automatizáció és a robotizáció rövid és hosszútávú hatásaival, valamint a folyamatok automatizálásának előnyeivel a termelési folyamatok hatékonyságának növelése szempontjából. A kutatás kettős célja a jelenlegi helyzet megértése és a jövőbeli fejlesztési lehetőségek feltárása. Az előzetes kutatások és a saját kutatás keretében szerzett eredmények alapján a végső összefoglalásban kiemeltem a mesterséges intelligencia és robotika pozitív hatásait, miközben rámutattam a kihívásokra is. A dolgozatban választ keresek arra, hogyan alkalmazkodhatnak a vállalatok és az emberi erőforrások a változó technológiai környezethez, és hogyan érhetik el a technológia pozitív kiaknázását a munkaerőpiac és a vállalatok számára. A kutatás eredményeit és következtetéseit részletesen bemutatva várom, hogy a szakmai közösség és a vállalatok is hatékonyan kihasználhassák a mesterséges intelligencia és robotika által kínált lehetőségeket az emberi erőforrás gazdálkodás területén.

Institution

Budapest Business University

Kar

Faculty of Finance and Accountancy

Department

Gazdaságinformatika Tanszék

Tudományterület/tudományág

UNSPECIFIED

Szak

Gazdaságinformatikus

Item Type: Thesis (UNSPECIFIED)
Uncontrolled Keywords: 21. század, automatizáció - automatizálás, emberi erőforrás - munkaerő, mesterséges intelligencia, robotok
SWORD Depositor: Archive User
Depositing User: Archive User
Date Deposited: 2024. Feb. 20. 16:36
Last Modified: 2024. Feb. 20. 16:36

Actions (login required)

View Item View Item