A könyvelőirodák innovációs folyamatai napjainkban és a digitalizáció hatása a szakma átalakulására

Szabó Lilla (2023) A könyvelőirodák innovációs folyamatai napjainkban és a digitalizáció hatása a szakma átalakulására. Pénzügyi és Számviteli Kar. (Kéziratban)

[thumbnail of Szabó Lilla záródolgozat.pdf] PDF
Szabó Lilla záródolgozat.pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2073. Május 04..

Download (587kB)
[thumbnail of Titkosítás.pdf] PDF
Titkosítás.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (53kB)
[thumbnail of Záró dolgozati összefoglalás Szabó Lilla (3).pdf] PDF
Záró dolgozati összefoglalás Szabó Lilla (3).pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2073. Május 04..

Download (117kB)
[thumbnail of FOSZK_zarodolgozat-biralat_SzL.pdf] PDF
FOSZK_zarodolgozat-biralat_SzL.pdf
Hozzáférés joga: Bizalmas dokumentum (bírálat)

Download (144kB)
[thumbnail of Bírálat.pdf] PDF
Bírálat.pdf
Hozzáférés joga: Bizalmas dokumentum (bírálat)

Download (124kB)

Absztrakt (kivonat)

ÖsszefoglalásZáródolgozatom témájaként anapjaink felgyorsuló világának hatásait vizsgálom a könyvelés, mintszakma nézőpontjában. Az utóbbi években érzékelhettük leginkább, hogya digitalizáció nagyban befolyásolta a számvitel területét is. Ajövőben még jelentősebb változások várhatóak, a dolgozat témája ezenváltozások és hatásainak vizsgálatára épül. Az eljárások többségegyökeresen megváltozott, hogy a felgyorsult világgal a számvitel islépést tudjon tartani. A hagyományos papír alapon történő könyvelést,adóbevallás benyújtását mára szinte teljesen felváltotta az onlineplatformokon történő információátadás. Az újítások sokszor akárhónapról hónapra is befolyásolhatják a mindennapjainkat. Akönyvelőprogramok fejlődése komoly lehetőségeket rejtenek a könyvelők számára,hiszen az adatrögzítéssel töltött idő jelentősen lerövidíthetővévált és a folyamatok automatizálása hatékonyabbá tette a munkát.Elgondolkodtató a mai világban, hogy ha ilyen nagymértékű változásokmennek végbe, akkor vajon mi lesz ezzel a szakmával, lesz-e még szükségszámviteli szakemberekre. 2017-től világszerte nagy ütemben kezdett elfejlődni a mesterséges intelligencia, amely teljesen átírhatja a klasszikuskönyvelői munkakört. Töprengtem lesz-e még szükség a tudásomra vagy arobotok átveszik teljesen az irányítást. Dolgozatom célja, hogymegpróbáljak választ keresni, arra, hogy van-e jövője a szakmának,veszélyben van-e a könyvviteli szolgáltatók munkája, mennyire lehetautomatizálni ezt a szakmát. Dolgozatomban szeretném végig járni afolyamatot, hogy hogyan jutottunk el a kezdetleges könyveléstől a mai modernbetöltéses könyvelésig, milyen fejlesztések, modernizálások jellemeztékaz elmúlt éveket és ez mennyiben könnyítette a munkafolyamatokat.Bemutatom, hogy a digitalizáció, hogyan jelent meg és épült be aterületbe és miért nélkülözhetetlen ez a számvitel számára. Atémaválasztásomat befolyásolta érdeklődésem a digitális világ iránt,illetveazért választottam ezt a témát, mert nagyon aktuálisnak gondolom, hiszenebben a szakmában nap mint nap szembesülünk újításokkal és szerettemvolna ezekről az újításokról egy átfogó képet alkotni.

Intézmény

Budapesti Gazdasági Egyetem

Kar

Pénzügyi és Számviteli Kar

Tanszék

Menedzsment Tanszék

Tudományterület/tudományág

NEM RÉSZLETEZETT

Szak

gazdálkodási és menedzsment

Mű típusa: projektmunka
Kulcsszavak: automatizáció - automatizálás, elektronikus számlázás, folyamatmenedzsment, innováció, mesterséges intelligencia, távmunka
SWORD Depositor: Archive User
Felhasználói azonosító szám (ID): Archive User
Rekord készítés dátuma: 2024. Jan. 24. 15:43
Utolsó módosítás: 2024. Jan. 24. 15:43

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet