Digitalizáció a bankszektorban, az AAA Bank, mint a digitalizáció egyik élharcosa

Antal Dóra (2022) Digitalizáció a bankszektorban, az AAA Bank, mint a digitalizáció egyik élharcosa. Pénzügyi és Számviteli Kar.

[thumbnail of Antal_Dóra_G78VJF.pdf] PDF
Antal_Dóra_G78VJF.pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2027. December 12..

Download (946kB)
[thumbnail of Titkosítás kérése.pdf] PDF
Titkosítás kérése.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (35kB)
[thumbnail of BA_O_Antal_Dóra.pdf] PDF
BA_O_Antal_Dóra.pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2027. December 12..

Download (202kB)
[thumbnail of BA_B_Antal_Dóra.pdf] PDF
BA_B_Antal_Dóra.pdf
Hozzáférés joga: Bizalmas dokumentum (bírálat)

Download (372kB)
[thumbnail of szakdolgozat-biralat_2022_december_Antal_Dora.pdf] PDF
szakdolgozat-biralat_2022_december_Antal_Dora.pdf
Hozzáférés joga: Bizalmas dokumentum (bírálat)

Download (170kB)

Absztrakt (kivonat)

Napjainkban robbanásszerű technológiai fejlődésnek lehetünk tanúi az élet minden területén, az utóbbi években a gazdaságban minden a digitalizációról szólt. A szolgáltatások online térbe történő átköltözését és hatalmas térhódítását a pandémia nagy mértékben elősegítette. Manapság minden gazdasági szektorban az egyik legfontosabb kérdés a digitalizáció lehetőségeinek kiaknázása. A pénzügyi szektor digitalizációja egyidős a digitális technológia megjelenésével, szorosan összekapcsolódva alakították át a szektort, lépésről lépésre egyre nagyobb területet lefedve. A technológia nyújtotta szabadság átformálta a felhasználók által elvárt elvárásokat, amely megjelent pénzügyi szokásaikban is. A digitális bankolás ugrásszerű előretörése, a pandémia által felgyorsult digitális transzformáció teljesen meghatározta a fogyasztói igényeket. Az okos eszközök és az internet térnyerésével kialakult az igény ezek szélesebb körben történő alkalmazására, mind a fogyasztó mind pedig a szolgáltató oldalán. Dolgozatomban ezen tendenciák elméleti aspektusait kutatom, felvázolva a kezdeti szakasztól napjaink kifinomult megoldásáig. Kiemelt figyelmet szentelek a hazai szabályozásnak az MNB ajánlásainak és a kiberbiztonság kérdéskörének. Témaválasztásomat az inspirálta, hogy megvizsgáljam miként is hatnak ezek az új − általam pozitívnak vélt − digitális megoldások a társadalomban élő egyénekre, vajon mindenki pozitív hatást lát-e a digitalizált termékek, szolgáltatások bevezetésében. Milyen tényezők vannak, egy válság küszöbén nem arra sarkallják az egyént, hogy ügyeiben körültekintőbb, pénzteljesebb legyen Képes-e az egyén szakítani azokkal a pénzügyi beidegződésekkel, amely társadalmi pozíciója predesztinál Dolgozatomban személyes tapasztalataimra építek, amelyeket munkám során, a mindennapos banki kapcsolattartás során gyűjtöttem.

Intézmény

Budapesti Gazdasági Egyetem

Kar

Pénzügyi és Számviteli Kar

Tanszék

Menedzsment Tanszék

Tudományterület/tudományág

NEM RÉSZLETEZETT

Szak

Gazdálkodási és menedzsment

Konzulens(ek)

Konzulens neve
Konzulens típusa
Beosztás, tudományos fokozat, intézmény
Email
Bedőcs Ágota Bóbita
Külső
NEM RÉSZLETEZETT
NEM RÉSZLETEZETT
Dr. Marciniak Róbert András
Belső
egyetemi docens; Menedzsment Tanszék; PSZK

Mű típusa: diplomadolgozat (NEM RÉSZLETEZETT)
Kulcsszavak: bank, digitalizáció, elektronikus banki szolgáltatások, mesterséges intelligencia, pénzügyi kultúra, pénzügyi szektor
SWORD Depositor: Archive User
Felhasználói azonosító szám (ID): Archive User
Rekord készítés dátuma: 2024. Jan. 24. 09:38
Utolsó módosítás: 2024. Jan. 24. 09:38

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet