A tehetségmenedzsment rendszer elméleti és gyakorlati vonatkozásai, különös tekintettel a tehetségfejlesztési programokra

Audrlická Brigitta (2023) A tehetségmenedzsment rendszer elméleti és gyakorlati vonatkozásai, különös tekintettel a tehetségfejlesztési programokra. Pénzügyi és Számviteli Kar.

[thumbnail of Audrlická_Brigitta_Z8ROEM.pdf] PDF
Audrlická_Brigitta_Z8ROEM.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (1MB)
[thumbnail of BA_O_Audrlická_Brigitta.pdf] PDF
BA_O_Audrlická_Brigitta.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (223kB)
[thumbnail of Szakdolgozat Értékelés_Z8ROEM.pdf] PDF
Szakdolgozat Értékelés_Z8ROEM.pdf
Hozzáférés joga: Bizalmas dokumentum (bírálat)

Download (171kB)
[thumbnail of Audrlická Brigitta.pdf] PDF
Audrlická Brigitta.pdf
Hozzáférés joga: Bizalmas dokumentum (bírálat)

Download (169kB)

Absztrakt (kivonat)

A kutatás fő célja a tehetségmenedzsment rendszer elméleti és gyakorlati vonatkozásainak vizsgálata, különös tekintettel a tehetségfejlesztési programokra. Nagy hangsúlyt kapott a tehetségmenedzsment, mint HR funkció működése. Elemzésre kerülnek a tehetségmenedzsmenthez legszorosabban kapcsolódó további rendszerek, mint a karriermenedzsment és a teljesítménymenedzsment. A dolgozatban kifejtésre kerül, hogy hogyan képes az előbb említett három funkció egy egészet alkotva egy olyan rendszert képezni, amely a munkavállalók számára lehetőséget biztosít a folyamatos fejlődésre, a vállalat előnyét is kovácsolva. A bemutatott esettanulmányon keresztül gyakorlati szemszögből mutatok rá a funkciók együttes működésére. A tanulmányban lévő szervezet „Növekedési ciklus” rendszere helyet biztosít az egyéni fejlődésre, karrier ambíciók kifejezésére, miközben arra törekszik, hogy holisztikus gyarapodást idézzen elő. A fejlődési lehetőségek közül nagy szerepe van a tehetségprogramok meglétének. Interjúk nyomán a tanulmány betekintést enged program tervezői és vezetői meglátásokba, valamint résztvevői véleményekbe is a témával kapcsolatban. Az elméleti mintákból és a gyakorlati szemszögből is látszik, hogy egy jól működő tehetségmenedzsment rendszerhez szükség van a nyitott kommunikációra és a folyamatos kétoldali visszajelzésre. Ekkor lehet megfelelően felmérni az igényeket és a leghatékonyabb módon reagálni rájuk. A tehetségprogramoknak válaszolnia kell a munkavállalók igényeire és összhangban kell lenniük a vállalat stratégiai céljaival. Rendkívül lényeges pont a programok utókövetése, hogy bebizonyosodjon azok sikeressége. A sikeresség nem csak abból fakad, hogy a résztvevők elégedettek-e a kurzus tartalmával. Az eredményesség abból ered, ha a tanultak gyakorlati átültetésbe kerülnek. Ezt mérni igen bonyolult, a tanulmányban lévő szervezet pedig még nem dolgozott ki rá megfelelő eszközöket.Amennyiben egy olyan rendszerrel dolgozik a szervezet, amely törődik a munkavállalói karrier aspirációival, biztosít tanulási és előrelépési lehetőségeket, számba veszi a javaslataikat és egy cél felé haladnak, akkor egy olyan környezet jöhet létre, amelyben az egyén és a szervezet is eredményes lehet.

Intézmény

Budapesti Gazdasági Egyetem

Kar

Pénzügyi és Számviteli Kar

Tanszék

Menedzsment Tanszék

Tudományterület/tudományág

NEM RÉSZLETEZETT

Szak

Emberi Erőforrások

Konzulens(ek)

Konzulens neve
Konzulens típusa
Beosztás, tudományos fokozat, intézmény
Email
Csizmadia Péter
Belső
egyetemi docens; Menedzsment Tanszék; PSZK
Kovács Krisztina
Külső
NEM RÉSZLETEZETT
NEM RÉSZLETEZETT

Mű típusa: diplomadolgozat (NEM RÉSZLETEZETT)
Kulcsszavak: emberi erőforrások fejlesztése, karriermenedzsment, tehetség, tehetséggondozás, teljesítményértékelés
SWORD Depositor: Archive User
Felhasználói azonosító szám (ID): Archive User
Rekord készítés dátuma: 2023. Ápr. 20. 14:52
Utolsó módosítás: 2023. Ápr. 20. 14:52

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet