A vállalaton belüli CSR tevékenységek értékelése – két vállalat példáján keresztül

Csiszár Emese (2022) A vállalaton belüli CSR tevékenységek értékelése – két vállalat példáján keresztül. Pénzügyi és Számviteli Kar.

[thumbnail of Csiszár Emese Szakdolgozat.pdf] PDF
Csiszár Emese Szakdolgozat.pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2025. Május 10..

Download (1MB)
[thumbnail of Titkosítási kérelem Csiszár Emese.pdf] PDF
Titkosítási kérelem Csiszár Emese.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (63kB)
[thumbnail of BA_O_Csiszár_Emese.pdf] PDF
BA_O_Csiszár_Emese.pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2025. Május 10..

Download (292kB)

Absztrakt (kivonat)

Szakdolgozatom fókuszában a vállalati felelősségvállalás, azaz a CSR (Corporate Social Responsibility) állt. Ez a felelősségvállalás a vállalatok számára pozitív hozadékkal jár, egyfelől morális, ugyanakkor üzleti szempontból is. A hírnév növelése, a közvélemény bizalmának megszerzése és javítása mellett a vállalatok erkölcsi kötelességként is megélhetik a CSR tevékenységeket, hiszen ezen intézkedések a környezetre is jó hatással vannak.A dolgozatom szakirodalomkutatása a fenntartható fejlődés és a CSR elméleti hátterének elemzését, mérési módszereinek kifejtését tartalmazza. A kutatásomban vizsgált két vállalati környezet különbségét tekintve tértem ki a szakdolgozatom során a nemzetközi és a hazai CSR tevékenységekre is. Nemzetközi szinten elfogadott szabványok (pl. ISO 26000 szabványrendszer) körét is egyaránt bemutattam, amely által ismerhető meg a fenntartható vállalati fejlődésnek széleskörű elméleti háttere. A szakdolgozatom második felében konkrét vállalati példán (egész pontosan két vállalat példáján) keresztül mutattam be az elméleti háttér során érintett fontosabb elemeket. A kutatásom középpontjában két társadalmilag felelősen működő nagyvállalat állt, amelyek csupán annyiban különböznek egymástól, hogy az egyik egy amerikai anyavállalattal rendelkező multinacionális nagyvállalat magyar szolgáltatóközpontja, a másik pedig egy magyar tulajdonban álló hazai nagyvállalkozás. A két nagyvállalati CSR szemlélet között megtalálható egyezőségekre és különbségekre világítottam rá a szakdolgozatom kutatási részében.

Intézmény

Budapesti Gazdasági Egyetem

Kar

Pénzügyi és Számviteli Kar

Tanszék

Menedzsment Tanszék

Tudományterület/tudományág

NEM RÉSZLETEZETT

Szak

Gazdálkodási és menedzsment

Konzulens(ek)

Konzulens neve
Konzulens típusa
Beosztás, tudományos fokozat, intézmény
Email
Bondár Anikó
Külső
NEM RÉSZLETEZETT
NEM RÉSZLETEZETT
Dr. Győri Zsuzsanna
Belső
egyetemi docens; Menedzsment Tanszék; PSZK

Mű típusa: diplomadolgozat (NEM RÉSZLETEZETT)
Kulcsszavak: CSR, fenntartható fejlődés, fenntarthatóság, hazai nagyvállalatok, multinacionális vállalatok
SWORD Depositor: Archive User
Felhasználói azonosító szám (ID): Archive User
Rekord készítés dátuma: 2022. Okt. 11. 10:20
Utolsó módosítás: 2022. Okt. 11. 10:20

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet