Az alvállalkozók kiválasztásának és értékelésének folyamata az Eurosped Zrt.-nél

Gulácsi Zsuzsanna (2022) Az alvállalkozók kiválasztásának és értékelésének folyamata az Eurosped Zrt.-nél. Külkereskedelmi Kar. (Kéziratban)

[thumbnail of Az alvállalkozók kiválasztásának és értékelésének folyamata az Eurosped Zrt.-nél.pdf] PDF
Az alvállalkozók kiválasztásának és értékelésének folyamata az Eurosped Zrt.-nél.pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2027. Április 30..

Download (897kB)
[thumbnail of nyilatkozat a szakdolgozat státuszáról.pdf] PDF
nyilatkozat a szakdolgozat státuszáról.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (425kB)

Absztrakt (kivonat)

Szakdolgozatom célja, hogy bemutassam a beszerzés két fontos területét a beszállítók kiválasztását és értékelését. Majd a folyamatot egy nemzetközi szállítmányozó vállalat példáján keresztül elemzem. A beszállítói értékelés a beszerzést megelőzően a kiválasztás előtt és a teljesítést követően jelenhet meg. Dolgozatomban foglalkozom mindkét területtel, a beszerzés előtti kiválasztással kapcsolatos értékeléssel, amelyre beszállítói minősítésként utalok majd és az utóminősítéssel, amely beszállítói értékelésként szerepel a tanulmányomban. Munkám első fele tartalmazza a feldolgozott témához tartozó releváns szakirodalmi kutatásokat. A második fejezetben bemutatom, hogy milyen átalakulásokon ment keresztül a beszerzés, hogyan jutott el oda, hogy ennyire fontos terület lett a vállalatok életében. Részletesebben kitérek a szolgáltatások beszerzésére is, mivel a vállalati példám is egy alvállalkozói szolgáltatás beszerzésén alapul. A továbbiakban részletesen rátérek a már említett előminősítésre és annak irodalmi hátterét vizsgálom és ismertetem a beszállítói menedzsment lépéseit. A negyedik fejezet a vevő-szállítói kapcsolattokkal foglalkozik, és a szakirodalomból jól ismert versenyeztető és együttműködési kapcsolat típusokat állítom szembe egymással. Ezt követően az utóminősítés irodalmi hátterét vizsgálom és olyan értékelési rendszereket mutatok be, mint a kategorikus eljárás, súlyozott pontrendszer, költségarányok módszerek és a tulajdonlás teljes költsége. Az elméleti részt a szállítmányozó és fuvarozó összehasonlításával zárom. Fontosnak találom a köztük lévő különbségek és hasonlóságok definiálást, mivel a szakdolgozatom második felében ezen felek lesznek a fő szereplők. A vállalati példa bemutatásában röviden bemutatom az Eurosped Zrt. -t és a fuvarszervezés folyamatát. Ezek után rátérek arra, hogy hogyan működik a piackutatás, az alvállalkozók kiválasztása és előminősítése majd azok évenkénti értékelése a cégnél. Kutatásom alátámasztására két interjút készítettem, gyakornokok munkáját figyeltem meg két alkalommal, belső adatbázisok adatait elemeztem és az EUROSPED belső szabályzatát tanulmányoztam. Vizsgálom a szállítmányozó vállalat és alvállalkozói közötti kapcsolat szinteket is

Intézmény

Budapesti Gazdasági Egyetem

Kar

Külkereskedelmi Kar

Tanszék

Nemzetközi Kereskedelem és Logisztika Tanszék

Tudományterület/tudományág

NEM RÉSZLETEZETT

Szak

Nemzetközi logisztikai szolgáltatások szakirányú továbbképzési szak

Konzulens(ek)

Konzulens neve
Konzulens típusa
Beosztás, tudományos fokozat, intézmény
Email
Dr. Horváth Annamária
Belső
főiskolai docens; Nemzetközi Kereskedelem és Logisztika Tanszék; KKK
Joó Marianna
Külső
NEM RÉSZLETEZETT
NEM RÉSZLETEZETT

Mű típusa: záródolgozat
Kulcsszavak: beszállító-értékelés, beszállítófejlesztés, beszerzés, kiválasztás, szállítmányozás
SWORD Depositor: Archive User
Felhasználói azonosító szám (ID): Archive User
Rekord készítés dátuma: 2022. Okt. 11. 09:47
Utolsó módosítás: 2022. Okt. 11. 09:47

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet