Fiatal felnőttkor krízise egy mentorprogramon belül

Turúné Letoha Bernadett (2022) Fiatal felnőttkor krízise egy mentorprogramon belül. Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar. (Kéziratban)

[thumbnail of Fiatal felnőttkor krízise egy mentorprogramon belül-Tartalomjegyzékkel-2021.05.11.-VÉGLEGES VERZIÓ2-converted.pdf] PDF
Fiatal felnőttkor krízise egy mentorprogramon belül-Tartalomjegyzékkel-2021.05.11.-VÉGLEGES VERZIÓ2-converted.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (937kB)

Absztrakt (kivonat)

Szakdolgozatom témája a fiatal felnőttkor krízise egy mentorprogramon belül, esettanulmány formájában. A fejezetek mindennapi problémákat feszegetnek, amivel a hétköznapokon gyakran találkozom. Úgy vélem nem elég a jelenségről beszélni, hanem az újragondolás lehetőségét szem előtt tartva kell választ találni a felmerülő problémák orvoslása érdekében. A megfelelő megoldás megtalálása, igaz, hogy hosszú folyamat, de a kezdeti lépések megtétele – véleményem szerint – nem tűr halasztást. A szociális segítés területén egyre gyakrabban találkozom a fiatal felnőtt generáció problémájával. Minden eset egyediségében ott húzódik a kilátástalanság, az elszigeteltség, ami a szemnek sokszor láthatatlan, hiszen a felszín alatt mélyen megbújó problémáról szól. A témaválasztásom oka az, hogy a szakterületemen – szociális alapszolgáltatás - rengeteg fiatal felnőtt elakadásával találkozok, ami tettre buzdít. Attól tartok, hogy ha tétlenek maradunk akkor ennek beláthatatlan következményei lesznek a jövőben. Olyan esetet választottam, amelyben megjelenik az élet „sava-borsa” és saját élettörténetünk egyes részeire is ráismerhetünk, hisz ebből tanulhatunk a legtöbbet. Gyakorlati példán keresztül szeretném szemléltetni, hogy miként lehet a megoldásközpontú tanácsadást, a szociális munkát és a mentorálást ötvözni, a megoldás érdekében. Az esettanulmánnyal segítséget szeretnék nyújtani a hozzám hasonló szociális segítőként dolgozóknak, mégpedig úgy, hogy gyakorlatorientáltan mutatom be a megoldásközpontú módszerek alkalmazását az együttműködés során.

Intézmény

Budapesti Gazdasági Egyetem

Kar

Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar

Tanszék

Pedagógia Tanszék

Tudományterület/tudományág

NEM RÉSZLETEZETT

Szak

Munkahelyi mentálhigiéné

Mű típusa: záródolgozat
Kulcsszavak: depresszió, esettanulmány, fiatalok, mentorálás, tanácsadás
SWORD Depositor: Archive User
Felhasználói azonosító szám (ID): Archive User
Rekord készítés dátuma: 2022. Ápr. 02. 10:01
Utolsó módosítás: 2022. Ápr. 02. 10:01

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet