Vállalatértékelés a forrásnyújtó szemével, hitelezhetőségi kritériumok - Hitelképesség-vizsgálat, csődmodellek, - Vállalati tőkeszerkezet és annak hatása a hitelképességre

Lengyel Melissza (2021) Vállalatértékelés a forrásnyújtó szemével, hitelezhetőségi kritériumok - Hitelképesség-vizsgálat, csődmodellek, - Vállalati tőkeszerkezet és annak hatása a hitelképességre. Pénzügyi és Számviteli Kar.

[thumbnail of Szakdolgozat_Lengyel Melissza_G4A81C.pdf] PDF
Szakdolgozat_Lengyel Melissza_G4A81C.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (1MB)
[thumbnail of BA_O_Lengyel_Melissza.pdf] PDF
BA_O_Lengyel_Melissza.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (344kB)

Absztrakt (kivonat)

Szakdolgozatom témája a vállalatértékelés a forrásnyújtó szemével, hitelezhetőségi kritériumok, ezen belül is a hitelképesség-vizsgálat, csődmodellek, valamint a vállalati tőkeszerkezet és annak hatása a hitelképességre. Annak érdekében, hogy mindezeknek eleget tegyek, a bevezetés után dolgozatom második fejezetében a vállalatértékelés volt a téma. Röviden ismertettem, hogy mit is takar ez a kifejezés és mit érdemes tudni róla, ezt követően pedig rátértem a módszereire és a modelljeire. A következő fejezet a vállalkozások hitelezéséről szól. Ebben a részben szó esik a hitelkérelem folyamatáról, mind a leendő adós, mind pedig a hitelező szemszögéből is. Mire van szüksége a hitelintézetnek, hogyan járnak el a kérelmező ügyében. Ezen felül a hitelbírálatok fajtáiról, valamint az adósminősítésről is említést teszek és itt kerül megjelenítésre a fiktív pontozási rendszer is, amelynek segítségével történik majd az adós pontozása. Ezt követően a döntéshozatalt és a lehetséges kimeneteleit ismertettem. A fejezet lezárásaként pedig a nagyvállalati hitelek is felsorolásra kerülnek. Azért csak ezt emeltem ki, mert az általam választott vállalatra szabottan szerettem volna megjeleníteni, hogy ennek a cégnek milyen lehetséges hitelek állnak a rendelkezésére.A negyedik fejezethez érve lehet megismerni az általam választott és elemzett vállalatot. Ebben a részben szó van a pénzügyi helyzet mutatóiról, melyet általánosan mutattam be. Ezután tértem rá a vállalat elemzésére, amely objektív és szubjektív mutatók/tényezők alapján történt, melyekhez szöveges elemzés, ábrák, táblázatok is tartoznak. Az objektív mutatók a vagyoni, pénzügyi, jövedelmezőségi helyzet elemzését tartalmazza. A szubjektív tényezők elemzésén kívül pedig végeztem PEST-elemzést és SWOT analízist is. Miután az elemzés megtörtént, az általam összeállított fiktív pontozási rendszer segítségével kiértékeltem a Diego Kft-t és ez alapján soroltam be a megfelelő adósminősítési osztályba, valamint ennek függvényében tudtam megfelelő hitel konstrukciót javasolni a számára. Az ötödik fejezetben a következtetések, valamint az általam tett javaslatok olvashatóak arra vonatkozóan, hogy a társaságnak min/miken kellene változtatniuk. Ezt mutatókra, gazdálkodásra vonatkozóan tettem meg, illetve hogy a vírus járvány ideje alatt milyen intézkedéseket tettek.Dolgozatom lezárásaként pedig az összefoglalás részben megválaszoltam a bevezetésben felvetett hipotézisemet, illetve kérdéseimet.

Intézmény

Budapesti Gazdasági Egyetem

Kar

Pénzügyi és Számviteli Kar

Tanszék

Pénzügy Tanszék

Tudományterület/tudományág

NEM RÉSZLETEZETT

Szak

Pénzügy és számvitel

Mű típusa: diplomadolgozat (NEM RÉSZLETEZETT)
Kulcsszavak: csődmodell, hitelképesség, hitelképességi vizsgálat, tőkeszerkezet, vállalatértékelés
SWORD Depositor: Archive User
Felhasználói azonosító szám (ID): Archive User
Rekord készítés dátuma: 2021. Szep. 22. 09:58
Utolsó módosítás: 2021. Szep. 22. 09:58

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet