Pénzügyi tervezés az AGROTÉT Kft-nél

Tiszai Tamás (2020) Pénzügyi tervezés az AGROTÉT Kft-nél. Pénzügyi és Számviteli Kar.

[thumbnail of Pénzügyi tervezés az Agrotét Kft-nél V2.pdf] PDF
Pénzügyi tervezés az Agrotét Kft-nél V2.pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2025. Május 18..

Download (2MB)
[thumbnail of Tiszai_Tamás_Titkosítás kérelem.pdf] PDF
Tiszai_Tamás_Titkosítás kérelem.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP címekről nyitható meg

Download (236kB)
[thumbnail of Tiszai Tamás_Nyilatkozat.pdf] PDF
Tiszai Tamás_Nyilatkozat.pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2025. Május 18..

Download (124kB)
[thumbnail of BA_TO_Tiszai Tamás_DUMF26.pdf] PDF
BA_TO_Tiszai Tamás_DUMF26.pdf
Hozzáférés joga: Csak az archívum karbantartója nyithatja meg (titkosított dolgozat - engedéllyel) until 2025. Május 18..

Download (762kB)

Absztrakt (kivonat)

<p></p><p>Képes vagyok-e kezelni a tevékenységemben rejlő kockázatokat? Mennyire fenntartható a vállalkozásom működése? Vajon visszaforgassam a nyereséget vagy kifizethetem osztalék gyanánt? Szükséges-e hitelt felvennem hogy növekedjen a vállalkozás? Milyen típusú idegen forrás bevonást alkalmazzak? Mennyivel kell növelnem az értékesítést, hogy a vállalkozásom nyereséges legyen? Megéri korszerűsíteni a jelenlegi techonlógiánkat? Érdemes átcsoportosítanom a Jegyzett Tőkét?</p><p>Ha egy átlag embert nem is, de a legtöbb vállalkozót biztosan ezek vagy hasonló jellegű kérdések foglalkoztatják. A kérdések alapos megválaszolásához olyan információkra van szükség, amelyet a beszámoló adataiból, az előző hónap teljesítményéből vagy a szakirodalomból nehezen lehetne megválaszolni, ezért Pénzügyi tervezésre lesz szükség. </p><p>Eddigi munkatapasztalataim és utánajárásom során azt tapasztaltam, hogy a magyar kis- és középvállalkozások szektorában a tényleges pénzügyi tervezés ritka tevékenység és nem mondható bevett gyakorlatnak azoknál a vállalkozásoknál sem, ahol például finanszírozási célból készítenek pénzügyi tervet, holott erre nagy szükség lehet egyszerű biztonsági célokból, hogy megbizonyosodjunk a vállalkozás fenntarthatóságáról és sikerességéről. </p><p>A dolgozatban szeretném bemutatni hogyan történik a Pénzügyi tervezés folyamata és bizonyítani szeretném hogy erre egy egyetemi hallgató is képes, azáltal hogy a tervet elejétől a végéig magam készítem el. </p><p>A Pénzügyi terv alanya egy Sertéstenyésztő vállalkozás lesz. Ez nem csak egy PSZK-s hallgató számára lesz nagyon szokatlan, de még számomra is az az eddig tanultakhoz viszonyítva. A tárgyi eszközök bizonyos része tenyészállatokból áll, a készletek között majd élőállatok és takarmány van kimutatva. Az állomány változások az állatok esetében a korral, a testsúllyal, az értékesítéssel és a halálozással vannak összefüggésben, míg a takarmány esetében az előállított és elfogyasztott tápanyag határozza meg az állomány változás mértékét. </p><p>A Pénzügyi terv tartalmaz egy Státusz, azaz Mérlegtervet, egy Eredménykimutatás és egy Cash Flow tervet, melyekben részletezem hogyan fog alakulni a Vállalkozás eredménye 2020-ban.</p>

Intézmény

Budapesti Gazdasági Egyetem

Kar

Pénzügyi és Számviteli Kar

Tanszék

Pénzügy Tanszék

Tudományterület/tudományág

NEM RÉSZLETEZETT

Szak

Pénzügy és számvitel (BA) Táv

Konzulens(ek)

Konzulens neve
Konzulens típusa
Beosztás, tudományos fokozat, intézmény
Email
Urbanics Roxána
Belső
Mestertanár, Pénzügy Tanszék, PSZK

Mű típusa: diplomadolgozat (NEM RÉSZLETEZETT)
Kulcsszavak: agrárgazdaság, cash flow tervezés, finanszírozás, pénzügyi tervezés, vállalkozásfinanszírozás
SWORD Depositor: Archive User
Felhasználói azonosító szám (ID): Archive User
Rekord készítés dátuma: 2020. Nov. 27. 04:30
Utolsó módosítás: 2021. Már. 29. 09:43

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet